Gyakori kérdések
Miért van jó oka annak, hogy állapotfelmérésre menj?
- Az állapotfelméréssel gyors és fájdalommentes
- Megoldást kaphatsz egészségügyi problémáidra
- A vizsgálati módszer a szervezetet nem darabolja fel, hanem egységes egészként kezeli.
- Rövid időn belül értékelést kapsz.
- Az állapotfelméréssel feltárhatjuk a krónikus betegségek hátterében meghúzódó okokat és felfedhetjük a betegség hajlamokat
- A kialakulóban lévő betegségeket még egy korai stádiumban
- Ingyenes konzultációra van lehetőség a terápia egész ideje alatt
- Ajánlott időközönkénti visszaméréssel ellenőrizni tudjuk a kezelés eredményességét
- Ha szükséges, célzott terápiát vagy megerősítő orvosi vizsgálatot javasolunk.
Az állapotfelmérés alkalmával felszínre került problémák kezelésére milyen segítséget kaphatok?
Az állapotfelmérés segítségével megtalálhatjuk, mi állhat problémáid hátterében.
A feltárt okok megszüntetésére személyre szabottan tesztelek ki gyógynövény alapú készítményeket, illóolajakat, vitaminokat, étrend kiegészítőket.
Ezen kívül akupresszúrás és fülakupunktúrás kezeléssel csökkentem a panaszokat, valamint személyre szabott diétás tanácsot adok az egyes panaszok csökkentésére.
A diétás tanács nem csak a „tiltó listára került, vagy nem ajánlott” élelmiszerek megnevezésére korlátozódik, hanem esetenként olyan konyhatechnikai segítséget és beszerzési forrásokat is tartalmaz, ami igazán komoly segítséget jelenthet a mindennapokban.
A mérés ideje alatt megpróbálok minden felmerülő kérdésedre választ adni.
Az állapotfelmérés eredményét összegzem, és a tanácsot adok
Lehet-e hozni a gyermekemet állapotfelmérésre?
A két évesnél fiatalabb gyerekeket nem mérjük, mivel a szervezetük még főként az anyjuktól örökölt toxinokkal terhelt. Az anyjuk állapotának felmérése során kaphatunk információt a szerekről, amelyek a toxinok kivezetésére alkalmasak, vagy kifejlesztett gyermekszirupokat alkalmazhatunk a panaszok enyhítése érdekében.
4 éves kor alatt nehéz állapotfelmérést végezni, mert a gyerekek rendszerint nincsenek türelmesek és nem szívesen ülnek egyedül sokáig. Ha ölben vannak, akkor nem kapunk pontos eredményt a mérés során, mert a gép nagyon érzékeny. Ilyenkor javasoljuk a szülőknek, hogy hozzanak magukkal valami kis könyvet vagy játékot a gyermek figyelmének lekötésére az állapotfelmérés idejére.
4-5 éves kortól a gyerekek már ügyesek, és érdekesnek tartják a „mérés folyamatát”. Magatartási vagy figyelemzavar esetén is javasoljuk a kedvenc játékuk jelenlétét.
Az állapotfelmérés során a kötetlenebb, családiasabb hangulatot részesítem előnyben, hogy alkalmazkodhassunk a gyerekek igényeihez. Időnként beiktatunk egy-egy szünetet, amikor beszélgetünk a szülővel az eddig látott eredményekről.
Hogy jöjjek állapotfelmérésre?
- Az állapotfelmérés előtt érdemes több folyadékot fogyasztani, hogy a mérést megkönnyítsük és pontosabb eredményeket kapjunk.
- Az állapotodat is javítja, ha pihentebb vagy a vizsgálatra érkezéskor.
- Hölgyeknél a menstruáció első napjaiban nem javasolt az állapotfelmérés, mert hamis eredményt adhat.
- Az állapotfelmérés előtt ne használj kézkrémet vagy testápolót, mert a zsíros anyag befolyásolhatja a mérés eredményét.
Hozzhatom az eddigi leleteimet?
Igen. Sőt ajánlott.
Babavállalás előtt érdemes állapotfelmérésre jönni?
Mindenképpen!!
Az ideális az lenne, ha még a fogantatás előtt, amikor még csak felvetődött a babavállalás kérdése, eljönnél a pároddal együtt állapotfelmérésre.
Mivel iyenkor hosszútávra tervezünk egy egészséges életet, érdemes az alapozásra odafigyelni mindketőtöknél.
Alapvetően fontos megvizsgálni, hogy a szervezetben előfordulnak-e
-
- bármilyen mikrobagócok
- élettelen toxinok
- káros anyagcseretermékek
- nehézfémek
- oltási maradványok
- kemikáliák
- bármilyen egyéb szövetek között felhalmozódhatott terhelő
FONOTOS TUDNI, hogy az anya szervezetében lévő valamennyi méregterhelés a placentán keresztül bekerülhet a baba szervezetébe!!
Ilyenkor nem csak a környezetedben lévő ipari mérgekre, gyógyszerekre, növényvédőkre, vagy egyéb kemikáliákra kell gondolni.
Sajnos szervezetünk is képes előállítani toxinokat pl. a rosszul működő anyagcserénk során. Ezek a metabolitok az élelmiszer érzékenységgel, vagy allergiával terhelt anyai szervezetből kerülhetnek át a baba szervezetébe, és később emésztési panaszokat, vagy akár bélgyulladásokat is okozhatnak.
Ezek lehetnek a kiváltói a manapság olyan gyakori csecsemőekcémáknak, allergiáknak, vagy az élelmiszerekkel szemben kialakult érzékenységnek, intolarenciának.Sajnos már akkor is panaszt okozhatnak, amikor még csak és kizárólag anyatejjel táplálod. Tudok olyan babáról, akinek születésekor 1 cm-es epeköve volt, ami kizárólag az anyai terhelés kapcsán alakulhatott ki!
Problémát okozhat, ha mikrobás terheltség van jelen a szervezetben.
Ez részben csökkentheti a fogantatás sikerét és a babánál is problémákat okozhat.
Például, ha egy kismamánál a terhesség előtt gyakran fordult elő gombás folyás, nagy valószínűséggel olyan gyermeket hoz a világra, akinél a gombák ekcémák kialakításában fognak szerepet játszani.
Az édesapa szervezetében lévő élettelen és élő terhelők, szintén károsíthatják a sperma génkészletét.
Nagyon komoly a tét, nem mindegy milyen útravalóval kezdi a gyermeked az életét!
-
Lehetséges-e a kiegészítő kezelések alkalmazásával növelni a hatást?
A problémák megoldását lehet gyorsítani kiegészítő kezelésekkel, mint a fülakupunktúrás, gyógynövények, aromaterápia, fürdőkúrák, pulzáló mágnes terápia, vagy otthon végezhető gyakorlatok.
Az otthon végezhető kezelések részét képezik a terápiás javaslatnak, míg a fülakupunktúrás és további kezelésekre javaslatot teszek, amelyeket a páciens szabadon dönthet el, hogy alkalmazni szeretne-e heti 1-2 alkalommal.
Vannak-e esetleg olyan kockázatok vagy mellékhatások, amelyekkel a javasolt készitmények összefüggnek?
Az ajánlott szerek információkkal látják el a szervezetet, amelyek növelik az immunrendszer aktivitását, ami lehetővé teszi a terhelő anyagok gyorsabb eltávolítását. Azonban, mivel ez a hatásmód eltér a hagyományos gyógyszerekétől, amelyek hatóanyagokat tartalmaznak, a szervezet által kiváltott immunreakciókat méregtelenítési tüneteknek kell kezelni.
Ezek a tünetek lehetnek fejfájás, változás a vizelet/széklet minőségében és mennyiségében, pattanások, váladékok különböző testrészeken (pl. orrfolyás, torokváladék, köhögés, izzadás, hüvelyváladék), esetleg ízületi fájdalom vagy álmosság, de ezek rövid időn belül elmúlnak.
Az ilyen tünetek megelőzhetők, vagy jelentősen csökkenthetők, ha elegendő folyadékot fogyasztunk, főként vizet, és végzünk aktív testmozgást. Amennyiben a tünetek mégis zavaróak, a cseppek mennyiségét csökkenthetjük, de ne hagyjuk abba a kezelést!
Autóval hol tudok parkolni?
A rendelő előtt, az utcában ingyenes parkolási lehetőség van.
Hogy tudok fizetni?
Kézpénzzel